Skip to content

Rubrika: Umění

Každý z nás je umělec, jen ho objevit

Když se narodíme, nikdo od nás prakticky nic nečeká. Všichni včetně našich prababiček nám předpovídají slavnou budoucnost jako herci, prezidenti nebo kosmonauti. Kdyby to byla pravda, tak by na světě nebyl nikdo jiný, nežli samí herci a kosmonauti. V každém případě je vždy hlavně na nás samotných, jakým směrem se vydáme. Někdo se vydá cestou herce, jiný půjde zkusit politiku a další tíhne být doktorem.

Ke všem těmto profesím je poměrně hodně dlouhá cesta, která má své nástrahy, které musí každý z nás překonávat. I pokud chcete být popelářem, přes cestu jsou Vám kladeny překážky, které rozhodně musíte překonávat. V každém případě je pouze a jenom na nás, čím budeme.

Ten, koho baví v mládí kreslení a celkově tento obor jej může dále rozvíjet po různých talentových soutěžích a pokud bude mít jistou podporu v rodičích, úspěšný cíl je skoro předem zaručený. Jedná se hlavně o jistou motivaci, kterou musíte rozvíjet. Tedy nejprve vaši rodiče a potom vy samotní.

Někdo rád cestuje a poznává cizí země, což se dá vlastně také považovat za jisté umění, které můžeme vykonávat. Najít si správnou cestu, kterou se vydáme je poměrně těžké, nicméně pokud se na tu správnou cestu vydáte, úspěchy jsou předem zaručeny.

Umění jako životní styl

Hned na začátku je poměrně hodně důležité si zmínit a vytyčit co je to umění. Umění je prakticky všechno okolo nás. Jedná se o obrazy, budovy, architekturu a celkově okolní svět, ve kterém žijeme. Jak jsme si říkali, umění může být klidně i cestování a život na venkově v nějaké vesničce v Africe, která je vám neskutečnou inspirací do dalších let, ze kterých budete čerpat.

Nicméně když se řekne umění, drtivá většina lidí si představí malíře, sochaře nebo někoho z těchto oborů, které jsou spíše více známé a hodně propagované. Na druhou stranu jsou to obory, kterým se dnes moc mladých lidí bohužel nevěnuje, jelikož v té době nežili a chtějí spíše moderní umění jako je třeba hudba, zpěv nebo třeba grafika se dá také považovat za jistý druh umění, které člověk sám o sobě může provozovat a to klidně ze svého dětského pokojíčku.

Poměrně hodně důležitá je vlastní motivace. Pokud člověk něco dělá jenom z toho důvodu, že se mu to aktuálně líbí a za další měsíc bude dělat prakticky úplně něco jiného, je to bohužel o ničem a tento proces nedává vůbec smysl. Jedná se hlavně o vnitřní motivaci, která ho musí táhnout k lepším výkonům a dalším věcem, díky kterým se bude zlepšovat.

Zpočátku je hodně důležitá motivace od rodičů, což je to nejlepší, co si můžete přát, jelikož rodiče jsou pro vás největší motivace ve vašem mládí, jakou najdete. Pokud Vás tedy i samotní rodiče podporují a mají stejnou vidinu jako vy, je to rozhodně dobře a danému oboru je potřeba se plně věnovat.

Kreativita má neomezené možnosti

Hned na samotném úvodu si můžeme zmínit co vy si vlastně představujete pod pojmem kreativita? Každý z nás si pod tímto pojmem představí prakticky úplně něco jiného a je poměrně hodně zajímavé sledovat, co si každý představí. Někdo si řekne, že kreativita jsou krásné baráky, velké a propracované domy, jiný pod slovem kreativita vidí dobře a stylově oblečenou ženu nebo muže a dalšímu se kreativita jeví jako jeho účes na hlavě, který několik dlouhých minut ráno v koupelně před zrcadlem tvořil.

Prakticky máme všichni stejnou pravdu, jelikož kreativita má neomezené možnosti a každý z nás jsme tak trošku kreativním člověkem. Sice každý úplně v jiném oboru, nicméně na druhou stranu je hodně důležité si říci, co všechno je pod tímto pojmem schováno a hlavně jakým způsobem si člověk kreativitu buduje.

Pod pojmem kreativita je schováno prakticky všechno okolo nás, jelikož vše může být kreativní a motivující.  Kreativita a motivace jsou dvě velice úzce spojené věci, které má člověk ve svém životě k dispozici a neustále u sebe.

Kreativitu klidně můžete rozvíjet při putování po celém světě, v kuchyni při vaření, když zkoušíte nové a nové chutě a kombinace. Kreativní je člověk například při návrhu nové reklamní kampaně pro určitou značku nebo společnost. Kreativní můžete být vy, když vaše malé dítě učíte slušnému chování a hrajete si s ním určitým způsobem různé hry, které musíte dělat tak, aby Vám malé dítě celkově rozumělo, což je mnohdy hodně těžké a jedná se o nadlidský úkon. Toto všechno je kreativita, která je okolo nás a díky které si člověk celkově rozvíjí svoji osobnost.

Kreativní doba si žádá kreativní možnosti

Dnešní kreativita je dána také dnešní dobou, ve které žijeme. Jedná se o dobu moderní, rychlou, uspěchanou a celkově o dobu, která má jistý směr a řád. V každém případě jsou zde i další a další možnosti kreativity, kterými se člověk může vydat, nicméně na druhou stranu se jedná o něco lepšího a v aktuální době žádanějšího.

Jak již bylo zmíněno, kreativní může být člověk i při samotném cestování, jako jsem byl třeba já, když jsem cestoval po celém světě a to prakticky bez koruny. Vždy jsem se potřeboval někde ubytovat, mít co jíst, kde si vyprat prádlo. To všechno jsem dokázal hlavně díky tomu, že jsem nabízel svoje služby a pomoc například v kuchyni, což mi dávalo střechu nad hlavou a nějaké vydělané peníze, za které jsem si mohl koupit další věci.

Kreativitě se možnosti nekladou a vše je pouze a jenom v nás. Pokud má někdo z nás kreativního ducha, rozhodně je vhodné aby jej dále rozvíjel a sám uvidí, jakým směrem se celá jeho éro dále odvine. Nicméně je hodně důležité, aby člověk daný dar rozvíjel, věnoval se mu a nějakým způsobem nezakrněl na místě, což by byla poměrně hodně velká škoda, která by mohla bohužel nastat.