Skip to content

Kreativita má neomezené možnosti

Hned na samotném úvodu si můžeme zmínit co vy si vlastně představujete pod pojmem kreativita? Každý z nás si pod tímto pojmem představí prakticky úplně něco jiného a je poměrně hodně zajímavé sledovat, co si každý představí. Někdo si řekne, že kreativita jsou krásné baráky, velké a propracované domy, jiný pod slovem kreativita vidí dobře a stylově oblečenou ženu nebo muže a dalšímu se kreativita jeví jako jeho účes na hlavě, který několik dlouhých minut ráno v koupelně před zrcadlem tvořil.

Prakticky máme všichni stejnou pravdu, jelikož kreativita má neomezené možnosti a každý z nás jsme tak trošku kreativním člověkem. Sice každý úplně v jiném oboru, nicméně na druhou stranu je hodně důležité si říci, co všechno je pod tímto pojmem schováno a hlavně jakým způsobem si člověk kreativitu buduje.

Pod pojmem kreativita je schováno prakticky všechno okolo nás, jelikož vše může být kreativní a motivující.  Kreativita a motivace jsou dvě velice úzce spojené věci, které má člověk ve svém životě k dispozici a neustále u sebe.

Kreativitu klidně můžete rozvíjet při putování po celém světě, v kuchyni při vaření, když zkoušíte nové a nové chutě a kombinace. Kreativní je člověk například při návrhu nové reklamní kampaně pro určitou značku nebo společnost. Kreativní můžete být vy, když vaše malé dítě učíte slušnému chování a hrajete si s ním určitým způsobem různé hry, které musíte dělat tak, aby Vám malé dítě celkově rozumělo, což je mnohdy hodně těžké a jedná se o nadlidský úkon. Toto všechno je kreativita, která je okolo nás a díky které si člověk celkově rozvíjí svoji osobnost.

Kreativní doba si žádá kreativní možnosti

Dnešní kreativita je dána také dnešní dobou, ve které žijeme. Jedná se o dobu moderní, rychlou, uspěchanou a celkově o dobu, která má jistý směr a řád. V každém případě jsou zde i další a další možnosti kreativity, kterými se člověk může vydat, nicméně na druhou stranu se jedná o něco lepšího a v aktuální době žádanějšího.

Jak již bylo zmíněno, kreativní může být člověk i při samotném cestování, jako jsem byl třeba já, když jsem cestoval po celém světě a to prakticky bez koruny. Vždy jsem se potřeboval někde ubytovat, mít co jíst, kde si vyprat prádlo. To všechno jsem dokázal hlavně díky tomu, že jsem nabízel svoje služby a pomoc například v kuchyni, což mi dávalo střechu nad hlavou a nějaké vydělané peníze, za které jsem si mohl koupit další věci.

Kreativitě se možnosti nekladou a vše je pouze a jenom v nás. Pokud má někdo z nás kreativního ducha, rozhodně je vhodné aby jej dále rozvíjel a sám uvidí, jakým směrem se celá jeho éro dále odvine. Nicméně je hodně důležité, aby člověk daný dar rozvíjel, věnoval se mu a nějakým způsobem nezakrněl na místě, což by byla poměrně hodně velká škoda, která by mohla bohužel nastat.

Herni zakon (c) 2015