Skip to content

Jak přežít na pustém ostrově

Každý z nás by jednou chtěl být na pustém ostrově. Každý z nás si to rozhodně někdy říká a přeje. Nicméně na druhou stranu, pokud se Vám to někdy v životě podaří, sami uvidíte, že se na druhou stranu nejedná zase tak o procházku růžovým sadem. Ano, jeden nebo dva dny jsou v pořádku a člověk dokonale relaxuje, snaží se přijít na jiné myšlenky a pouhé dva dny stačí ke kompletní regeneraci celého tělo a myšlenek.

Nicméně pokud se nějakým nedopatřením ocitnete úplně sami na pustém ostrově a to bez jediného živáčka, člověk se začne chovat trošku jinak, tedy spíše zcela úplně jinak. Jedná se hlavně o to, že první dny si budete užívat, nicméně další dny se povlečou a člověk nebude vědět, co dělat.

V tomto případě je hodně důležité nepanikařit a dokázat se nějakým způsobem nejlépe zabavit. To jde udělat nejlépe prací, nebo prozkoumáváním okolních ostrovů nebo samotného ostrova, kde jste nějakým způsobem ztroskotali.

Rozhodně k přežití budete potřebovat nejdříve jídlo a pití, ale co na úplně pustém ostrově sehnat k jídlu a pití? Nejlepší bude vydat se prozkoumat okolí vašeho místa, kde se rozhodně bude něco k jídlu nacházet. Rozhodně to nebudou restaurace s rychlým občerstvením, ale nějaké ovoce, které Vám dodá energii, kterou budete zcela jistě potřebovat. Přežít na pustém ostrově tedy nebude rozhodně jednoduchá věc, kterou by měl člověk podceňovat.

Co jíst na ostrově?

Navazujeme na předešlé odstavce, kde je potřeba si uvědomit, že ovoce a případně i neslaná voda jsou jediné zdroje, které můžete přijímat. V tomto případě si musíte v blízkosti svého okolí co nejrychleji najít zdroj jídla. Stačí se jít projít do svého blízkého okolí a sami zjistíte, že rozhodně nějaké ovoce najdete.

Ovoce je plné energie, kterou budete potřebovat, což je jistě skvělé zjištění, které se vám rozhodně bude hodit. Nicméně na druhou stranu dlouhodobě jíst pouze a jenom ovoce není zdravé a rozhodně prospěšné pro vaše tělo.

V tomto případě musíte hledat další zdroje potravy. A jelikož jste na pustém ostrově, kde je okolo jenom samá voda, co zkusit rybařit? Pokud tedy stejně jako já trávíte několik dní jako Robinson Crusoe, budete si muset obstarat jinou, nežli pouze a jenom ovocnou potravu. Stromů je všude okolo dostatek, takže udělat si z nějakého klacku jednoduchou zbraň pro lov ryb je otázkou několika málo minut.

Díky tomu se alespoň na nějakou dobu rozhodně zabavíte a pokud se Vám v moři podaří ulovit i nějakou rybu, je to jenom dobře. Jenže v tuto chvíli nastává další otázka a to ta, jak si rybu udělat a nejíst ji sirovou? To by bylo na delší článek, který si zde rozhodně také představíme. Na druhou stranu je tedy otázka z nadpisu poměrně hodně snadná – na pustém ostrově se přežít rozhodně dá.

Published inZajímavosti