Skip to content

Jak nejlépe sehnat levné ubytování?

Když jsem se začal potloukat světem, musel jsem také každý večer jak se říká někde složit hlavu a přespat. Když jsem začínal cestovat, bylo to poměrně hodně jednoduché, jelikož jsem měl do začátku k dispozici nějaké naspořené peníze. Ty bohužel dříve jak do měsíce došly a tím pádem jsem se musel začít i nějakým způsobem živit. Mohu to každému z nás doporučit, jelikož to je ten pravý život. Umět se domluvit s cizími lidmi, najít si v neznámém prostředí práci a vydělat si alespoň na základní věci, které člověk potřebuje k životu. Na druhou stranu si člověk v této situaci bohužel stejně jako já nemůže vybírat práci a hlavně si rozhodovat o svém platu.

V této situaci bere člověk prakticky všechno, co je k dispozici a díky tomu si vydělá nějaké peníze. Ubytování jde po celém světě sehnat poměrně velice snadno, nicméně na druhou stranu si člověk musí nějakým způsobem vydělávat.

V mém případě se jednalo spíše o jednorázové brigády, které jsem měl na daných místech, kde jsem třeba celý měsíc setrvával. Díky tomu mi bylo lhostejné kolik peněz si vydělám, jelikož jsem z nich zaplatil ubytování a stravu a něco málo mi vždy zbylo, ale s nějakým velkým výdělkem se počítat moc nedá. V každém případě je potřeba si uvědomit, že ubytování je v každém státě úplně jiné. A to vlastně i výdělky.

Pokud jsem byl ubytovaný v nějaké vesničce v Africe, kde jste trávil celý měsíc, nemohl jsem s vydělanými penězi rozhodně počítat. Nicméně jsou to zkušenosti, na které se nezapomíná a které se budou v budoucím životě zcela jistě hodit.

Přespat pod širákem nebo v hotelu

Při cestování s prázdnou peněženkou máte dvě možnosti. Buď budete spát někde na klidném místě ve spacáku, nebo si najdete práci nebo brigádu, díky které si vyděláte nějaké peníze, které dále můžete investovat do ubytování. Stejným způsobem jsem to dělal i já, kdy jsem se vždy na nějakým týden až dva měsíce usadil na jistém místě, kde se mi líbilo a snažil jsem se najít nějaký přivýdělek, díky kterému bych si zajistil lepší život a přežil.

Pokud jedete do Chorvatska na 14 dní na dovolenou, je to skvělé a rozhodně s sebou máte dostatek finančních prostředků, který vám vystačí na celou dobu pobytu. Na druhou stranu, pokud cestujete sám, bez peněz a dalších věcí, musíte se spokojit s maličkostmi, které sice dělají v závěru celkem, se kterým se musí počítat.

Ubytování si člověk vždy dokáže najít a je mu prakticky jedno, zda bude spát nějaké podřadnější ubytovně, nebo v luxusnějším hotelu s velkou rohovou vanou. Pokud cestujete, preference a celkově i samotný životní styl má člověk jiný a žije aktuální dobou, tedy tím, co je právě teď a tady.

Herni zakon (c) 2015