Skip to content

Cestování v čase – přelud nebo realita?

Cestování v čase byl a stále je spíše přelud, který známe z filmů nebo pohádek. Člověk se nejčastěji zavře do nějaké místnosti, nebo co určitého zařízení, které shodou okolností připomíná raketu a teleportuje se v čase buď do minulosti, nebo budoucnosti. Je to poměrně hodně zajímavá věda, nicméně věda neskutečná, jelikož se nejedná o pravdivé záběry a smyšlenou věc.

Nicméně na druhou stranu – nebylo by to krásné, kdyby se člověk mohl teleportovat v čase, aby se podíval například do minulosti? Tedy nemyslíme jenom své minulosti, ale do celé historie, kde se stala určitá poslání a věci, které jen tak nikdo neovlivní. Člověk by byl následně přímo u toho, byl by přímo u zdroje a hezky by viděl, co se přesně stalo a jak to celé probíhalo. Představte si ty staré války a další věci – kolik je zde ještě v dnešní době nevyřešených otázek, které by se cestováním v čase mohli zcela jistě objasnit.

Cestování v čase by vyřešilo tolik věcí, na kterými je otazník – nicméně by to bylo hodně jednoduché, což by sami uznejte nebylo ono. Jde o podstatu věci, v určitých situacích to chce, aby si člověk svůj sen a cíl jak se říká vydřel sám a sám si za ním šel. Tedy je potřeba dále rozvíjet techniku a všechny okolní věci, které jsou v tuto chvíli ještě neprobádané.

Kdyby měl každý z nás možnost sednout si do teleportu v čase, udělali bychom to a mohli bychom mít za pár minut na stole rozřešení nějaké složité situace, nebo třeba svoji přítomností změnit a ovlivnit celou naši historii.

Vy věříte na cestování v čase?

Poměrně zajímavá otázka – vy věříte na cestování v čase? Zkuste se zamyslet, jaké věci by to lidem přineslo a co všechno by cestování v čase mohlo ovlivnit. Jedná se o zajímavé zamyšlení, ale na druhou stranu praktická stránka věci je někde úplně jinde. Jedná se hlavně o to, že cestování v čase není natolik dobře vyvinuto, aby se mohlo reálně na lidech testovat.

Ano, věda a technika za poslední roky postoupila neuvěřitelně velkým krokem kupředu, to nepopíráme. Nicméně na druhou stranu ne natolik, aby byl někdo schopný cestovat v čase jak do minulosti, tak i do budoucnosti, která je také velice zajímavá.

Bylo by to více než zajímavé a člověk by si rád cestování v čase na nějakou dobu vyzkoušel. Zjistil by hodně zajímavých věcí a vyřešil tolik otazníků, které nad určitou věcí nebo situací jsou.

Bohužel se jedná o přelud, který není podložený a na jeho vývoji se již dlouhé a dlouhé roky pracuje – nicméně zatím bohužel bez úspěchu, což je v každém případě to nejlepší, co si můžete přát. Zkuste se alespoň zamyslet, zavřít oči a představovat si, jak to v budoucnosti vypadá, jak žijeme a hlavně jak vypadá celý náš svět.

Herni zakon (c) 2015